“ Aile ortamında…”

Gece Balık, Çayyolu`nda sakin, aile ortamında, manzarasıyla keyif veriyor

Okunma Sayısı: 823
Tarih: 04.12.2017 00:00

“Ankara’nın Lezzet durakları” olarak bu hafta sizleri pizzadan makarnadan biraz uzaklaştırarak güzel, sakin, aile ortamında, manzarasıyla keyif, lezzetleriyle damağınızı şenlendirecek bir başka mekana götüreceğim.

 

Gece Balık Restoran, Çayyolu’nda yaklaşık bir ay kadar önce açıldı.. Mekan öyle bir yere konumlanmış ki, Çayyolu ayaklarınızın altında ve güzel bir manzara sunuyor.

 

İçeri girdiğinizde sağınızda lezzetlerin yer aldığı uzun camekanlı bölümle karşılaşıyorsunuz. Sonra kendinizi oradan alabilirseniz mekanın güzel ve ferah ortamında masanızı seçiyorsunuz. Gittiğimde sanki deniz kenarı gibi Çayyolu manzaralı masaları dolu gördüm.

 

Gece Balık, Bülent Yanıkdoruğu ve arkadaşının ortaklığıyla açılmış. İşletme Müdürlüğünü ise Faruk Şahin yapıyor. Mekanın lezzetleri ise Selami Yıldız ve Erdoğan Özdemir’den soruluyor.

 

“ Mutfak lezzetleriyle tanınır”

 

Mekanın değişik lezzetleri arasında Köylü levrek, karidesli mantı, sübye kalamar şiş ve topik ilk anda önerilerim arasında yer aldı.


 

Köylü Levrek, tereyağında, İstiridye mantarı üzerinde domates, soğan, sarımsak ve biber ile pişiriliyor. Üzerine de rendelenmiş kaşar serpiştiriliyor. Çok beğendiğimi itiraf etmeliyim, tereyağı ve İstiridye mantarı bir başka lezzet katmış. Bu lezzetin Lava tavalarla sunulması da ayrı bir güzellik, çünkü yemeğiniz soğumuyor. Gelen tava ile bana göre iki kişi rahat doyar. Bu güzelliğin fiyatı ise 30-35 lira arasında değişiyor.

 

“Çimçim karidesler”

 

Mutfak lezzetleriyle tanınır bilirsiniz. Keyifle, huzurla ve ağız tadıyla yenileni unutmaz insan, bir daha gelir, her yerde bu lezzet aranır diye düşünüyorum. 

Karides mantı da mekanın başyapıtlarından. Ege’nin lezzetlerini getirmişler resmen. Mantı elde açma hamur içine çimçim karidesleri sarıp pişiriliyor. Üzerine süzme yoğurt koyarak servis ediliyor. Bu lezzet de 35 lira. Çörek otlu levreği ve beybi şiş karidesi de ıskalamamak gerek.

 

Topik

 

Gece balık restoranında her gün 50 çeşit meze çıkıyor. Bunlardan 11’i deniz ürünleri, geri kalanı da Anadolu’muzun bildiğimiz birbirinden lezzetli, değişik mezeleri. Ezine peynirli incirli, yoğurtlu mücver, köpoğlu gibi. Ancak bunlardan birisi çok özel, her yer de yapılmıyor, ama burada var. “Topik” diye bilinir, Ermeni mezesidir, nohut, tahin ve soğan yoğunluktadır ve bunu da denemenizi öneririm.

 

Aile ortamında bir yer…

 

Mekanın davetlisi olarak bulunduğum akşam dostları da görmekten mutlu oldum. Ankara’nın tanınmış işadamlarından Mustafa Koçak, kıymetli eşi Seçil hanım ve biricik ikizleri Kaan ve Mert’de o akşam Gece balık restoranını tercih etmişler. Bu vesileyle de iki lafın belini kırdık.


(Mustafa, Seçil Koçak ve ikiz çocukları Kaan, Mert) 

Aynı anda 200 kişiye birden hizmet verilebilen mekanda 35 kişi çalışıyor ve her türlü kredi kartı da geçerli. Ayrıca otopark sorunu da yok.

 

Keyifli, sıcak, aile ortamında deniz ürünleri çeşitleriyle buluşmak isterseniz yeni açılan bu mekana uğramanızı öneririm. Afiyet olsun.

 

Gece Balık Restoran

Konutkent Mah. 2961.sok.

Çayyolu-ANKARA

Tel: 0312-2413000

 

 

 

 

 


Etiketler: gece -balık -çayyolu -levrek -kalamar -lezzet -çimçim -karides -ahtapot

Diğer LEZZET DURAKLARI haberleri

  • PAYLAŞ
Yorum Bırak