“KIZIMA YEDİREMEYECEĞİMİ SATMAM”

Pizza Silla, lezzetli, kaliteli ve hesaplı ürünleriyle fark yaratıyor

Okunma Sayısı: 857
Tarih: 16.02.2019 00:00

 

Ünlü şair Cemal Süreya, “Yemek yemek üstüne ne düşünürsünüz bilmem. Ama kahvaltının mutlulukla bir ilgisi olmalı” derken yemeğin bünyemize kattığı mutluluğu en yalın şekliyle anlatıyor. İşte sizlere böyle bir mutluluk yaşatacak olan bir mekanın lezzetlerini anlatmaya çalışacağım.

 

Pizza Silla, Bestekar sokak no: 6’da hizmet veriyor. Bu güne kadar burayı fark etmemek de benim ayıbım. Mekanın sahibi Muhteber Cihaner hanım öyle güzel bir yer oluşturmuş ki içeri girince fark etmemek mümkün değil. Güzel, ferah temiz ve rahat masa, koltuklar. Duvarları da birçok çeşit obje ve tablolar süslemiş. Ufak bir mekan ama olabildiğince iyi değerlendirilmiş.

 

Muhteber-İlhan Cihaner çiftinin kızı Sıla’nın isminden esinlenerek yaklaşık 2 yıl önce açılan Pizza Silla’da 25 çeşit pizza var. 20 ile 40 lira arasında sunulan pizzalardan en çok mantar, Parmesan peyniri ve kırmızı soğanlı dilli pizza, Bolonezli, Akdeniz ve karışık “Daha ne olsun” isimli pizzalar ilgi görüyor. En çok ilgi görenlerin tadına baktım. İncecik hamuru, lezzetli malzemeleri, kararında pişmiş. Bu sunulanlardan damak tadıma uymadığından dilli pizzaya biraz uzak durdum, ama Akdeniz ve Bolonezli pizzalarını sevdim, öneririm. Patlıcanlı, kavurmalı, acı soslu tavuklu pizza da var. Mekanın kaburgalı pizzasının da hazırlığını kendileri yapıyor. Eti alıp, işleyip pişiriyorlar.

 

Makarna ve salatalar

 

Mekanın çeşit çeşit makarnaları da oldukça ilgi görmüş. Tereyağlı, beyaz peynirli ve bol cevizli Kepekli penne 23, Chedar peynirli makarna Mac&Cheese ise 25 liradan sunuluyor. Güveçte yapılan peynirli bu güzel lezzetli makarnaları da tavsiye ederim.


 

Pizza Silla da veganlar, diyet yapanlar da düşünülmüş. Ispanaklı, yeşil elmalı, roka, dereotlu, cevizli salatalar, ıspanaklı ve pırasalı pizza da var, bilginiz olsun.

 

Pizzaların hamuru da özel hazırlanıyor. İçinde maya yok, hamuru karılırken bal ve keçi boynuzu pekmezi de katılıyor. Böylece pizzayı yedikten sonra herhangi bir şişkinlik yaşamıyorsunuz.

 

“Kızıma yediremeyeceğimi satmam”

 

Mekanın sahibi ve işletmecisi Muhteber Cihaner özenle hazırladıkları değişik pizzalarda bahsederken, “Pizza da her şeyi kendimiz yapıyoruz. Burada kızıma yediremeyeceğim hiçbir şeyi satmıyorum, satmam da. Donmuş ürün kullanmıyorum. Her malzemenin en iyisi, kalitelisini alıyorum” diyor.


 

Bu arada mekanda pizzalarda kullanılan sucuk, jambon, pastırma gibi ürünler de Kayseri’den geliyor.

 

Mekanın lezzetleri ise mutfakta harika işler çıkaran ve gerçekten severek çalışan 20 yaşlarındaki mutlu gençler, Gönül Alaçam, Yağmur Nargüner ve Fatih Akkur’dan soruluyor, ellerine emeklerine sağlık.

 

Pizza Silla’da tatlı olarak çikolatalı pizza sunuyorlar, eritilmiş gerçek çikolata ve cevizli. Ayrıca günlük hazırlanan Browni, Triliçe ve Cheseecake de var.


 

Saat 12.00-22.00 arasında hizmet veren mekanda her türlü yemek çekleri, kredi kartları da geçerli. Paket servisinin de olduğu mekanın düz ayak giriş olması da tekerlekli sandalyeli hastalar, yaşlılar ya da çocuk arabalı anneler için ideal, övgüyü hal ediyor.


(Muhteber Cihaner)


 Lezzetli pizzalar, makarnalar ile mutluluğunuzu artırmak için Pizza Silla’ya uğramanızı tavsiye ederim, pişman olmayacaksınız. Haydi afiyetle…

 

Pizza Silla

Bestekar Sokak No: 6

Kavaklıdere-Ankara

Tel: 0312-419 69 91


 


Etiketler: Pizza - Silla - sucuk - makarna - İtalyan işi - salam - dil - Akdeniz - peynir

Diğer LEZZET DURAKLARI haberleri

  • PAYLAŞ
Yorum Bırak