“Meksika gözlemesi”ni duydunuz mu?

“Bis By Newcastle-Bilkent” lezzetleriyle ilgi odağı oluyor

Okunma Sayısı: 587
Tarih: 01.08.2017 15:32

“Ankara’nın Lezzet Durakları” nda sizlere gerek lezzet ve gerekse profesyonel işletmesiyle kısa sürede bölgesinde övgüyle ve ilgi gören “Bis By Newcastle-Bilkent”in lezzetlerini anlatmaya çalışacağım.


Bilkent Center AVM yanında, Bilkent Station içinde kaliteli, konseptine özgü bir mekan olan Bis By Newcastle Bilkent 2015’de hizmete girdi. Tanınmış sanatçılar Kenan Doğulu, Beren Saatçi, Abdullah Burnaz ve Mehmet Mutlu ortaklığıyla kurulan mekanın İşletme Müdürlüğü’nü ise Meriç Başpehlivan yapıyor. Bu işin ehli olduğu belli olan Meriç bey Turizm Otelcilik mezunu ve bu sektörde tanınmış şahsiyet.


Mekanın iç alanında ağırlıklı olarak çeşitli konser gibi etkinlikler de gerçekleştiriliyor. Bahçesi de oldukça geniş ve ferah. Masalar makul ölçülerde ve aralıklarla yerleştirilmiş.


Bis By Newcastle- Bilkent, Ankara’nın serin akşamlarında güzel ve kaliteli müzik eşliğinde yemeğinizi yiyebileceğiniz mekanlar arasında ilk 5’e girer.


Parmak tavuklar…


Konuk olduğumuz akşam öncü kuvvet olarak ilk gelen dil ve but etlerinden oluşan soğuk et tabağını denedik. Sonra mekanın en çok tercih edilen ürünlerinden safranlı patates püresi üzerinde Meksika usulü parmak tavukları hallettik. Çok güzel, ancak Meksika usulü denilince acı olacağını da söylemek gerek.“Güveçte bis dürüm” de ilgi gören lezzetlerden. Etler pişirildikten sonra tortillaya sarılmış ve üzerine yoğurt ve salçalı sosla tamamlanmış. Bu güzellik ise 34 lira. Bence iki kişi ortaya söylese doyarlar.Mekan sabah 9.00’da açılıyor. Cappucino mantar çorbası ya da  balık çorbası içebilirsiniz. Öğlen vaktinde ise yine en çok tercih edilen acılı kıtır tavuklar ve roka, domates kurusu, avakoda, parmesan peynirli Tropicano salata ile 26 lira karşılığı karnınızı doyurabilirsiniz. Ya da İtalyan usulü taş fırında yapılan lezzetli pizzaları deneyebilirsiniz. Canınız makarna mı istedi çeşit çeşit var.


“Meksika gözlemesi”


Öğlen menüsünde belki pratikliğinden olabilir “Meksika gözlemesi” diye de bilinen renkli biberler, tavuk dilimlerle dürüm çok tercih ediliyormuş. Burgerler de 200 gram köfte var. Burada öne çıkan ise soğanlı mantarlı Bis Burger. Bu da 28 liradan sunuluyor.


Bis By Newcastle Bilkent’te bir kişi öğlen yemeğinde 20-30 liraya karnını doyurabilir.Mekanın “ Yiyecekler, küçük dostlarla paylaşılıyor. Bitirilmeyen yemeklere kürdan veya peçete bırakmayınız” şeklinde uyarıları da övgüye değer. İşletme Müdürü Meriç beyin anlatımlarına göre mekana gelen müşteri bir yemekten memnun olmadıysa yerine bir başka yemek ikram olarak veriliyor ve bundan ücret alınmıyor.


“Frambuazlı künefe”


Mekan, çeşitli tatlıları da konuklarına sunuyor. Benim ilgili Frambuazlı künefe çekti, istedim. Gerçekten beklentimi aştı. Ben beğendim, olur mu? Gayet de güzel olmuş.Fiyatlar, Ankara ortalamasının çok da üzerinde değil. Ortam da oldukça nezih. Bu arada bahçenin dekorasyonuna bayılacaksınız. Duvarlar boydan boya canlı çiçeklerle donatılmış ve size keyif veriyor.


Mekanın sahipleri sanatçılar olunca haliyle her akşam canlı müzik de var. 20 personelin çalıştığı mekanda her türlü yemek kartı ve diğer kredi kartları da geçerli.  Güzel bir akşam, keyifli bir yemek ve müzik için bu mekanı öneririm. Afiyet olsun.


Bis By Newcastle Bilkent

Bilkent Satation- ANKARA

Tel: 0312-266 12 47


Etiketler: Bilkent - Newcastle -hamburger - dürüm - antrikot - künefe - müzik - eğlence

Diğer LEZZET DURAKLARI haberleri

  • PAYLAŞ
Yorum Bırak