“Papuç Adana”

Adana kebabının papuç hali de çıktı..

Okunma Sayısı: 713
Tarih: 11.09.2017 14:46

Adana Kebabı, adından da anlaşılacağı üzere adını “Kebap Diyarı” Adana’dan almış. Tescillenmiş de. Birçok ünlü ünsüz kebapçı en iyisini yapmanın uğraşında. Kimi, ateşi, kimi eti, kimi al biberiyle, zırhıyla tablalarda, ocak başlarında çabalar dururlar. Çok güzeli ve çok kötüsünü de gördüm ama “Papuç Adana”yı görmedim, duymadım cahilliğime verin ama itiraf edeyim, lezzetini de çok beğendim.

 

”Ankara’nın Lezzet Durakları” bu hafta da sizlere geçen ay Tunus Caddesi’nde hizmet vermeye başlayan Serkan Şef, Adana Kebapçısı’nın lezzetlerini mekanını anlatmaya çalışacağım.

 

Mekan, Metin Akkan, Serkan Sarı ve Mesut Aydın ortaklığıyla kurulmuş. Metin bey muhasebeci, diğer ortaklar da bu sektörün içinden gelmişler ve işi biliyorlar haliyle.


 

Müşteriye yok yok

 

Öğlen saatlerinde hafta içinde çevre işyerlerinde çalışanlar için özellikle sulu yemek çıkarıyorlar. Tabldot 20 lira, isterseniz diğer yemekleri de tercih edebilirsiniz. Bir kişi öğlen yemeğinde 20-30 lirası arası hesap ödeyebiliyor. Ayrıca bildiğiniz et, tavuk kebap çeşitleri ve mevsimine göre balık da tercih edilebilir. Mekanın taş fırını da var ve lahmacundan, pidelere kadar tercihiniz artıyor. Yani müşteriye yok yok.

 

Bu arada sadece Perşembe günleri Ankara döneri sunuluyor. Dönerin porsiyonu ise 20 lira.


Serkan Şef’te her gün aralarında atom, deniz börülcesi, zeytinyağlı enginar, yoğurtlu semiz otu, Girit ezmesi gibi 20 çeşit meze çıkıyor. Mezeler 11-17 lira arasında değişiyor. 

 

Unutmadan söyleyim mekanın lezzetleri de Ankara piyasasında ustalığıyla, becerisiyle çıkardığı lezzetlerle tanınan İsmail Akkan’dan soruluyor.


 

Ara sıcaklar ise fındık lahmacun, içli köfte, güveçte tereyağında sarımsaklı patlıcan, işkembe ve yaprak ciğeri de sunuluyor. Özellikle patlıcan ve yaprak ciğerini tavsiye ederim. Yaprak ciğer 20 lira.


 

“Papuç Adana”

 

Mekanın kebapları arasında ise “Papuç Adana” ön plana çıkıyor. Diyebilirim. Denedim gerçekten kararında ve gereğince hakkı verilerek yapılmış. Ne çok yağlı ne de yağsız. Yani kebabın yağından içiniz bayılmıyor. Kokusu da sizi ertesi gün de olsa germiyor. Aslında kebabın eti yaklaşık 24 saat dinlendirilince daha iyi sonuç alınabiliyor.

 

Adana kebabı, şişte mangal kömüründe pişirilirken daha çok eziliyor ve servis edilirken de tabağa açık halde konularak sunuluyor. İşte bu nedenle de adını “Papuç Adana” koymuşlar. Yanında yağlı lavaşı sumaklı kırmızı soğan, köz biber ve domatesiyle porsiyonu 24 liradan sunuluyor.


 

Serkan Şef’te Ali Nazik, Altı Ezmeli, Sac kavurma, fırın beyti gibi lezzetler de 28-34 lira arasında konukların tercihine bırakılıyor. 

300-350 kişiyi aynı anda ağırlama kapasitesine sahip 17 personeliyle hizmet veren mekanın da otopark sorunu yok. Her türü kredi kartı ve yemek kartının kullanılabildiği mekanda paket servisi de var. Serkan Şef’te maç yayınları da var bilginize. Haydi afiyetle….

 

Serkan Şef

Adana Kebapçısı

Tunus Caddesi 5/B

Kavaklıdere- ANKARA

Tel: 0312- 417 54 11

 

 

 

 


Etiketler: Papuç -Adana -kebap -meze -Serkan -Tunus -Ankara -işkembe -ciğer

Diğer LEZZET DURAKLARI haberleri

  • PAYLAŞ
Yorum Bırak