34 yıldır değişmeyen lezzet durağı

Sade, temiz ve sıcak bir mekanda güzel bir menemen yemez misiniz?

Okunma Sayısı: 2013
Tarih: 12.02.2014 08:14

Ankara’nın Beşevler,Bahçelievler ve Emek semtleri eğitim kurumlarının çokluğu haliyle öğrencilerin yoğunluğuyla bilinir. Bu nedenle de burada ve civar semtlerde ev kiraları alabildiğince yüksektir. Ama bu bölgede yer alan yüzlerce kafe, ev yemekleri yapan lokanta ve kebapçılar tam tersi “Öğrenci hesabı” uygulamaktadır. 

Bu bölgede adım başı rastladığını bir öğrenciye “Buralarda en güzel ve lezzetli menemen nerede yenir? Diye sorduğunuz da size vereceği tek adres vardır;  34 yıldır değişmeyen lezzet durağı Park Piknik.Park Piknik, 1980’de Muhlis Saraç tarafından kuruldu. 1990’da da oğlu Neşet Saraç babasına desteğe geldi ve güzel lezzetleri birlikte sunmaya başladılar. Neşet bey inanılmaz pratik ve işi çok biliyor. Zaten öyle de olmasa bu iş bu günlere kadar gelemezdi diye düşünüyorum. Ne istiyorsanız, bir çırpıda hazırlıyor ve önünüze getiriyor. On parmağında on marifet.


Neşet bey, profesyonel olarak hentbol de oynamış. Türkiye Ligi’nde Aski, Mülkiye, Gaziantep SGK takımlarında oynamış. Bu nedenle de hentbol ve futbol camiasından da çok geleni gideni var. Gençlerbirliği tesisleri de mekana çok yakın. Eski yeni futbolcular; Ergün Pembe, Gökhan Gönül, Cem Can, Aykut Demir, Burhan Eşer mekanın müdavimleri.

Bahçelievler Ankaray istasyonu karşısındaki Park Piknik, Gazi Hastanesi’ne de çok yakın. İki adımlık mesafede. Doktor ve hastane personelinin de uğrak yeri. Öyle ki hastane de randevu alamadığınız, bir türlü ulaşamadığınız doktora, Profesöre burada rastlayabiliyorsunuz. Allah düşürmesin, Gazi Hastanesi’ne bir şekilde giderseniz “Öğlen ne yiyeceğim?” diye düşünmeyin, Park pikniğe uğrayın, çift yumurtalı bir menemen söyleyin, pişman olmayacaksınız.Bir aile işletmesi olan Park Piknik, iki katlı, küçük ve şirin bir de bahçesi var. 50-60 kişilik nişan, düğün ve çeşitli yemekli toplantılara da ev sahipliği yapabiliyor.

Neşet bey, konukları için menemen dışında ev köftesini de tavsiye ediyor. Park Piknik, soya soslu tavuk ızgara, alabalık ızgara, sucuklu yumurta ve tost çeşitleriyle de iddialı.

Park Piknik’te ekmek arası köfte 5, menemen 7, kuru fasulye ve pilav da 7 liradan veriliyor. Doyurucu ve sağlıklı bu lezzete kaçmaz. Benden söylemesi…

Afiyet olsun

Park Piknik Cafe
8.Cad.No:3/A Emek-Ankara
0312-2223544
Etiketler: Park -piknik -Neşet -menemen -Gazi -sucuklu -tost -Saraç

Diğer LEZZET DURAKLARI haberleri

  • PAYLAŞ
Yorum Bırak