Antakya’nın lezzetlerini Ankara’da yakalayın

Antakya’nın tavuk ve Harbiye usulü et dürümünün tadı, yanında humus, babagabbuş ve mütebbel ile çıkar

Okunma Sayısı: 3672
Tarih: 30.01.2014 10:24

Ankara’nın lezzet duraklarından birini daha keşfettim. “Antakya Dürüm. ” Mekan, kısa bir süre önce hizmet vermeye başlamış ve hemen de tutulmuş.
 
Kendisi de Antakyalı olan Mahmut Kilisli, çalışan 4 ustasını da Antakya’dan getirmiş. Güzel ve temiz, karınca yuvası gibi işleyen bir mekan. Sunulan lezzetler güzel ve ekonomik olunca haliyle ilgi de görüyor. Mekanın asıl müdavimleri Ankara’da bulunan Arap ülkeleri elçiliklerinden diplomatlar. Böyle olunca da mekanda her Cuma özel olarak Arap tavuğu ve pilavı yapılıyor.Hamur yemiyorsunuz

Mahmut usta, Antakya usulü tavuk dürüm ve Harbiye usulü et dürümüne rakip tanımıyor. Denedim ve kendisine hak verdim. Gerçekten çok özel bir lezzet. Et dürümün yanına humus, babagannuş ve mütebbel adlı yöresel mezeler de geliyor ki gözümüz, gönlümüz şenleniyor. Ayrıca lavaşı da çok özel ve ince. Yani hamur yemiyorsunuz. İlk önceleri lavaşı dışarıdan aldıklarını anlatan Mahmut Kilisli, lavaşın kalınlığından şikayetçi olunca çareyi fırın açmakla bulmuş. Yakınlarda Antakya fırın ve pişirme evi açan Mahmut usta, artık dışarıya da lavaş satar olmuş.

Bu arada mekanın baharatları ve salçası Antakya’dan özel olarak geliyor.
Ev hanımlarına duyurulur

Burada bir kişi 5 liraya tavuk dürüm, 12 liraya da Harbiye usulü et dürümü yiyebiliyor. Bu kaliteye ve lezzete fiyatlar oldukça uygun. Burada metrelik kebap da yapılıyor. Mezeler, porsiyon ve kilo hesabı da satın alınabiliyor. Hele hafta sonu misafirleriniz varsa kesinlikle öneririm, buradan ısmarlayın kilosu 20 lira. Kendiniz evde yapsanız bu fiyata çıkmaz ve çektiğiniz zahmete değmez. Mütebbel ve humusu da şiddetle tavsiye ederim, ayrı bir lezzet..


Dikkatimi çekti, hizmet veren kebap ustaları her zaman eldivenli çalışıyor, Mahmut Kilisli de, “Hijyen her zaman önceliğimizdir” diyerek mekanda temizliğe verilen önemi vurguluyor.

Antakya sofrası olur da künefe olmaz mı? Elbette o da var.

Afiyet olsun.

Antakya Dürüm
Esat Cad, No:70, K.Esat-Ankara
0312-4190080Etiketler: Antakya -lezzet -tavuk - dürüm -Harbiye -mütebbel -babagannuş

Diğer LEZZET DURAKLARI haberleri

  • PAYLAŞ
Yorum Bırak