"Big Boss`ta, lezzet ve eğlenceyle kucaklaşın"

Ankara, yeni bir lezzet ve eğlence mekanına kavuştu

Okunma Sayısı: 988
Tarih: 16.11.2015 00:00

“Ankara’nın Lezzet Durakları”na bir yenisi daha eklendi. Kısa bir süre önce açılan Big Boss Ankara Bistro, değişik işletme anlayışıyla kısa sürede ilgi odağı oldu.

 

Big Boss Ankara’yı ziyaret ettiğimde ilk bakışta bugüne kadar yazdığım, tanıtımını yaptığım lokantalar, restoranlar, kebapçılardan çok daha farklı bir yere geldiğimi anladım. Zaten mekanın iç dekorasyonu, modern ve gösterişli havası bir anda sizi ihtişamıyla kucaklıyor. Devasa, masalar, avizeler, ışıklandırma, duvarları süsleyen resimler, bir köşe de çeşit çeşit içeceklerin bulunduğu muhteşem bar sizi karşılıyor.


 

“Mutfağımı herkese emanet etmem”

 

Mekanın sahibi Özkan Yorulmaz ve İşletme Müdürü Kenan Demirel her işe koşturuyorlar. Her ikisi de bu işi alınlarının akıyla sürdürmeyi hedefliyor. Bu nedenle de gece gündüz demeden mutfağından, garsonuna, masa, sandalyelerine, özellikle yemeklere büyük özen gösteriyorlar. 34 yaşındaki Özkan Yorulmaz, Sakarya Caddesi’nde cafe bar işletmeciliğinden geliyor, bu nedenle de işi biliyor. Mutfağa giriyor, sunulan yemekleri, lezzetleri, hijyeni kontrol ediyor ve “ Ben mutfağımı herkese emanet etmem” diyor.

 

Big Boss, sabahları konuklarını kahvaltı tabağıyla karşılıyor. Bildiğimiz kahvaltı da ne varsa burada aynen sunuluyor. 27,5 liradan sunulan ve serpme kahvaltı konseptiyle verilen bütün ürünlerin kaliteli ve marka olmasına özen gösteriliyor. Bu arada gelecek günlerde Branch sistemine de geçileceğini buradan duyuralım.

 

Soğan çorba ve Somon

 

Big Boss öğlen servisinde de çeşit çeşit et ve balık ürünleri de sunuyor. Soğan çorbasını duyduğumda önce burun kıvırdım ama tadına baktığımda pişman oldum. Gerçekten özel ve güzel bir lezzet. Başka çorbaları da var ama soğan çorbası özellikle her zaman menüde yer alıyor. 

Big Boss’ta öyle çok çeşitli bir mönü beklemeyin. Mekan sahibi özellikle mönüyü daraltmış. Onlarca et, balık, tavuk çeşidi yerine daha az ama daha lezzetli, daha özenli yiyeceklerin sunulması hedeflenmiş. Fena da olmamış. Çünkü yediğim et ve Somon’un tadı hala damağımda diyebilirim. Et, kıvamında ve yumuşacık, yanında bildiğimiz destekleyici güçler de var.

 

Somon ise beni hayrete düşürdü. Genelde yağlı olan Somon ben de biraz midede bulantı hissi uyandırır. Ama bu öyle değil. Lokum gibi ve çok lezzetliydi, şiddetle tavsiye ederim. Fiyatı ise 36 lira.

 

Etler Kazan’dan geliyor

 

Mekanın sahibi Özkan Yorulmaz için işi biliyor dedik ya…kendisi de Kazan’li olduğundan Big Boss’ta kullanılan bütün etler Kazan’dan özel olarak getirtiliyor. Bu lezzetlerden Big Boss steak 38, Mantar soslu bonfile 35, Izgara köfte 22, Tavuk külbastı 29 liradan sunuluyor. 

Big Boss hamburger ise 200 gram etiyle 20, 8 çeşitle sunulan pizzalar ise 19-29 lira arasında veriliyor. 

Butik bir menü sunulan Big Boss akşamları ise 21.00’den sonra Clup moduna geçiyor.


 

16 personelin çalıştığı mekanda garsonlardan Nurdan hanım’ı anlatmadan geçersem haksızlık ederim. Nurdan hanımın çalışkanlığına ve özverisine hayran oldum. Anlayışlı, kibar ve saygılı. Derler ya “Leb demeden leblebiyi anlayacaksın” işte öyle birisi. Bir müşteri daha ne ister ki. Böyle sıcak ve içten verilen hizmetle müşteri memnuniyeti de haliyle katlanıyor. 


Her türlü kredi kartının  geçerli olduğu ve otopark sorununu Vale ile çözümleyen Big Boss Ankara`ya sevdiklerinizle birlikte yolunuzu bir akşam düşürün yemeğin ve ardından müziğin keyfini çıkarın. Afiyet olsun.

 

BIG BOSS ANKARA

(Bistro)

Nenehatun Cad. 75/5 Çankaya-ANKARA

0312- 437 28 27 – 28


Etiketler: Big -boss -Özkan -somon -balık -Kazan -Kenan -bar -masa -sandalye -

Diğer LEZZET DURAKLARI haberleri

  • PAYLAŞ
Yorum Bırak