Hamburgerde Ankara`nın yeni lezzeti

KULİNA BURGER, LEZZETLERİYLE FARK YARATIYOR

Okunma Sayısı: 1265
Tarih: 24.12.2018 12:41

Hamburger de öncelikle kalite, lezzet, sunum ve fiyat gelir bence. Ekmeği de pamuk gibi, içinde türlü türlü katkılar olmayacak, mideye oturmayacak.


 “Hayalimi gerçekleştirdim”


Aşağı Ayrancı Kuveyt Caddesi’nde 3 ay kadar önce açılan Kulina Burger’e konuk oldum. Ufak, şirin butik bir mekan. Baba kız omuz omuza vermişler ortak işletiyorlar. Baba Cem Yalav, yıllardır bu sektörün içinde. Cemre Yalav da 24 yaşında G.Ü. İktisat mezunu. Ama hayalinin peşinden koşarak öncelikle İstanbul’da Mutfak Sanatları Akademisi’nde eğitim aldı. Sonrasında söylediği gibi hayalini gerçekleştirerek ismini Latince’den alan Kulina Burger’i açtı.


“Ekmeği de kendileri hazırlıyorlar”


Hamburger ekmeğinin karışımı kendileri hazırlayıp fırında pişiriliyor.  Burger eti ise net 140 gram geliyor. Kulina’da koca bir köfteyi ekmeğin içine oturtmuyorlar, burgere 70’er gramlık iki köfteyi ayrı ayrı pişiriyorlar. Ardından arzuya göre cheese, füme et gibi lezzet artırıcı güzellikler katıyorlar.Füme etlisini denedim ve beğendim, eti kararında ve tadında pişmiş, suyu içinde hapsolmuş. Burgere, sosise, füme ete rahatlıkla güvenebilirsiniz çünkü Kulina, benim de yaklaşık 30 yıldır alışveriş yaptığım Maltepe’de bulunan Bizim Kasap’tan alıyorlar.


Mekanda kısa zamanda Kulina sos, karamelize soğan, salatalık ve kırmızı soğan turşusuyla hazırlanan klasik ve karamelize soğan, çift burger peyniri ile hazırlanan Cheese ve füme etli burger öncelikler arasında yer almış. Özellikle paket servisinde en çok tercih edilenler arasında geliyor. Klasik 23, Cheese 25, füme etli ise 26 liradan veriliyor.


Mekanda hamburger in yanında özel ve temiz hazırlanmış sosisli burger de patates ile birlikte sunuluyor. Ancak patateslerin ev yapımı olmaması, hazır donuk ürün olmasını beğenmedim.İşletme yeni olduğundan ufak tefek sıkıntılar, eksiklikler, hatalar olabilir. Örneğin ocakta burger piştiğinde içeriyi duman ve yağ kokusu sarıyor. Acilen bu sorun da çözümlenmeli.


Bu arada sunum da ilginç ve değişik geldi. Hamburgerler metal küçük baklava tepsisinde yanında az patates ve ketçap ile servis ediliyor. Hamburger ekmekleri de söylediğim pamuk gibi çok güzel ve lezzetli.


“Otlu ayranı da deneyin”


Dilerseniz hamburgerin yanına özel hazırlanan otlu ayran ve acılı ayran da söyleyebilirsiniz. Mekanda piyasa ürünü gazlı içecekleri göremezsiniz özellikle sağlıklı beslenme adına öncelikle ayran, şalgam suyu, turşu suyu öneriliyor. “Yok ben vücuduma zarar vereceğim” derseniz de gereği de yapılıyor.Kulina burger de turşular da Çubuk’tan geliyor. İsteyen müşterilere de kavanozlarda satılıyor.


(Cemre ve Cem Yalav)

Sadece Perşembe günleri kapalı olan Kulina Burger her gün 09.30- 21.30 arası açık. Paket servisinin de olduğu mekanda kredi kartları da geçerli. Otopark sorunu ile de siz ilgileneceksiniz hatırlatırım. Haydi afiyetle…

 

Kulina Burger

Kuveyt Cad. 7/B

Çankaya-ANKARA

Tel: 0312-4679469


Etiketler: Kulinaburger - otluayran - hamburger - Ankara - çubuk turşusu

Diğer LEZZET DURAKLARI haberleri

  • PAYLAŞ
Yorum Bırak