LaBiGel, aykırı menüsüyle ses getirdi

LaBiGel,Çankaya ile Mamak semtleri arasında “Lezzet Köprüsü” olmuş.

Okunma Sayısı: 1312
Tarih: 26.09.2018 00:00

Ankara’da yaz sezonu sonrasında birbirinden farklı ve değişik mekanlar açılmaya başlandı. Bunlardan birisi de aykırı menüsüyle ses getiren LaBiGel oldu. Davet ettiler, gittik gördük, lezzetlerini tattık. Son sözümü baştan söyleyim, beğendim.


Mamak’ta yeni gelişen yerleşim merkezinde, Sultan Fatih Caddesi üzerinde İnciyaka projesinin bir parçası olan LaBiGel, 2 katlı ve toplamda 1300 metrekarelik geniş, ferah ve rahat bir mekan. İçeri girdiğinizde nereye gideceğinizi şaşırmayın. Rahat geniş kadife koltuklar, geniş masalar ve karşınızda dünya kahvelerinin hazırlandığı kahve ve çay barı göreceksiniz. Barista, Burhan Çiğdemtepe birbirinden lezzetli dünya kahvelerini, gösterisiyle sunuyor.


Eti, 4 saat pişiyor


LaBiGel, 10 gün gibi kısa süre önce açılmış ama hemen farkını göstermiş. Hizmet sektöründe uzun yıllar çalışan mekanın sahibi Sami Çataloğlu ve İşletme Müdürü Ergin Serbes, tecrübe ve bilgileriyle değişik lezzet ve tatları katlamışlar.Mekan da “Aykırı menü” çıkarmışlar. Bu ve benzeri cafe, bistro gibi mekanlarda sunulmayanı sunmuşlar. Örneğin Köy Tepsisi. 4 saat kendi suyuyla pişirilen dana kavurma, köy ekmeği üzeri bulgur pilavı, kuru soğanı ayranıyla beraber sunuluyor, kendi suyu ve yağıyla pişirilen et lokum gibi olmuş.Lezzet köprüsü


Arapaşı çorbası, sanayi tostu ve 180 gram etiyle kendilerinin hazırladığı hamburgerleri de iyi.
LaBiGel, konumu itibarıyla Çankaya ile Mamak semtleri arasında resmen “Lezzet Köprüsü” olmuş.


Haftanın her günü sabah 08.00- 01.00 saatleri açık olan ve halen 40 kişinin çalıştığı mekanın kahvaltısı da özel. Serpme kahvaltı da var ama “Sini kahvaltı” ilgimi çekti. Kişi başı 22.50 tl. Petek bal, tereyağ, zeytin, yumurta salatası, gözleme de var. Çay ise semaverde geliyor.Ana yemekler arasında Dana külbastı, Sac kavurma, Köri soslu tavuk da en fazla tercih edilenler arasında. Mekanın lezzetlerinden ise Aşçı Ahmet Tanrıverdi sorumlu.


Her türlü kredi kartı, yemek çeklerinin de geçerli olduğu düzayak girişi olan LaBiGel’in otopark sorunu da yok.


LaBiGel ismi de biraz da yöresel Ankara ağzına yakınlığıyla Sami beyin eşi tarafından bulunmuş.


“Kaliteli, temiz ve dürüst hizmet”


Bu arada LaBiGel 2016’da ilk olarak Batıkent’te hizmete başlamış. Bu konsepti tutturduklarını ve Mamak’ta da sürdüreceklerini ifade eden Sami Çataloğlu, “Burası bizim mahallemiz, araştırdık eksikliği gördük ve buradayız. Kısmet olursa başka semtlerde de şubeler açacağız. Bizim için öncelik, kaliteli, temiz, hesaplı ve dürüst hizmet. Siz bunu verdiğiniz de konuklarınız da sizi tercih ederek ödüllendiriyor” diyor.Değişik ve güzel lezzetler için yolunuzu LaBiGel’e düşürmenizi tavsiye ederim. Afiyet olsun.


(Ergin Serbes, Sami Çataloğlu, Ahmet Tanrıverdi)


LaBiGel, Cafe, Bistro

Cengizhan Mah. Sultan Fatih Cd. No: 18

İnciyaka Projesi-Mamak

Tel: 0312-5141070

       0506-0941070


Etiketler: labigel -kebap -çay -mamak -sufle -sini -tepsi -kahvaltı -kahve

Diğer LEZZET DURAKLARI haberleri

  • PAYLAŞ
Yorum Bırak