LEZZETLİ, KALİTELİ VE DOĞAL…

Maraşlı çorbacı, kalite ve damak tadında öne çıkıyor

Okunma Sayısı: 1196
Tarih: 24.12.2018 00:00

Çorba, vazgeçemediğimiz sevdiklerimizdendir. Hemen hemen her evde, yemekte mutlaka çorba bulunur. Çorba kültürümüzü seviyorum. Her türlü “Dış baskılara” karşı gücünü korumuş ve bugünlere daha da büyüyerek geldi. İşkembe, kelle paça, Büryan, hastalanana bol limonlu şehriye, yaşlıya, çoluğa çocuğa kemik suyuna, tavuk suyuna çorbalar…saymakla bitmez.

 

Sizlere Ankara Maltepe’de çorbalarıyla içimizi ısıtan, gönlümüzü kazanan Maraşlı Çorbacı’nın yeni mekanını, lezzetlerini anlatmaya çalışacağım.


 

Elbistanlı usta Kadir Akdaş, 4 ay önce Büklüm Sokak’ta yeni mekanını hizmete açtı. Kadir bey nerdeyse 50 yıllık baba mesleğini yürütüyor. Öyle ki neredeyse her gün sabaha kadar tezgahın başında duruyor. Maşallah demek lazım. “İşime sahip çıkarım. Önlüğümü giyer tezgahın başına geçerim. Benim bakışımı, hizmetimi kimsenin veremeyeceğini düşünür, kepçeyi de kimseye veremem” diyen Kadir usta, müşterileriyle de tek tek ilgileniyor, masaları dolaşıp ihtiyaçlarını soruyor.

 

“En doğal ve güzeli biz de”

 

Kadir usta, 4 yaşında babasının yanında işe başlamış, aldığı terbiye ve eğitimle işinde aynı özeni sürdürdüğünü vurgularken, “ Türkiye’de paça ve çorbalarda en iyisiyim ve iddialıyım. En doğal ve güzelini biz yapıyoruz” diyor.


(Kadir Akdaş)

 

Gösterişli bir mekan

 

Geniş ve güzel bir mekan…içeri girdiğinizde güzel ve temiz bir işletmeyle karşılaşıyorsunuz. Geniş ve konforlu masalar var. İlk bakışta deri koltuklar, gösterişli büyük avizeleri çorbacıya yakıştıramayanlar olabilir ama neden o