Sıcak, lezzetli ve güvenli …

Gazetecilik eğitimi aldı ama şimdi ev yemekleriyle gönülleri fethediyor

Okunma Sayısı: 2637
Tarih: 28.01.2014 00:00

Tesadüfen bulduğum bir lezzet durağı Beşsekiz Kafe’yi anlatacağım. Esat semti Bardacık sokağında bulunan küçük ve şirin ev yemekleri yapan kafenin açılışı neredeyse bir yıl olmuş, ama bu bölgede bilmeyen yok gibi. 

Kafenin sahibi ve işletmecisi Ankara Üniversitesi İletişim Fakültesi mezunu 28 yaşındaki Ersin Tek. Ersin, kulağında küpesi, sakalı ve mekanında dinlediği ODTÜ radyo ile keyifle ve özenle konuklarına güzel lezzetler hazırlıyor.

Hüseyin Tek`in oğlu

Bu arada Ersin, tanıdık da çıktı. Ersin, Anadolu Ajansı’nda uzun yıllar foto muhabirliği yapan ve yakalandığı hastalık nedeniyle genç yaşında aramızdan ayrılan sevgili arkadaşımız Hüseyin Tek’in oğlu. Ankara basınında Hüseyin’i sanırım bilmeyen yoktur. Başkalarıyla karıştırmamak lazım. Mekanı cennet olsun, dünya tatlısı, her zaman güler yüzlü arkadaşımızın oğlu Ersin’e babasını anlattığımda gurur ve büyük bir özlemle dinledi.

Küçük, temiz ve tahta masalarda gelen konuklarına hünerlerini konuşturan Ersin, bunca işin arasında halen insan hakları alanında yüksek master yapıyor.


Ersin Tek, işi kurarken paket servisi yapabileceği bir düzeni tercih eder ve bunda da başarılı olur. Çevre de görev dolayısıyla yerleşik birçok yabancı ülke vatandaşının da varlığını saptayan Ersin,  hedef kitle olarak bu insanları seçer ve paket servis ağını genişletir. Ancak lezzetleri tadanların kulaktan kulağa tavsiyeleriyle dışarıdan gelen müşterileri de kabul eden Ersin, ağırlıkla internet üzerinden www.bitcoin.bes-sekiz.com adresinden sipariş alıyor.Ersin, mekanın ismini ise akşam saatlerinde yoğun sipariş almaları üzerine “Beşsekiz “ koyduğunu anlatıyor.

İslim kebabını öneririm

Mekan sahibi Ersin Tek, en çok patlıcan yemekleri ve tavuk kalamarı tavsiye ediyor. Özellikle islim kebabı tavsiye ederim.
3 kişinin çalıştığı mekana gelen bir kişi 10-15 liraya sağlıklı ve lezzetli bir şekilde karnını doyurabiliyor.


Beşsekiz’de her gün mutlaka bir çorba bulunuyor ve yemekler de günlük hazırlanıyor. Gittim, gördüm, denedim, siz de deneyin, pişman olmazsınız.

Afiyet olsunBeşsekiz Kafe
Bardacık sok. No: 68, K.Esat-Ankara
0312-4240058


Etiketler: Beşsekiz -kafe -Esat -Ersin -patlıcan -islm -Bardacık

Diğer LEZZET DURAKLARI haberleri

  • PAYLAŞ
Yorum Bırak